Hlavní strana

Vodácké zájezdy, dovolená na vodě 2018

 

Naše vodácké zájezdy si můžete také prohlédnout v novém katalogu Cesty 2018

Je sice ještě zima, ale prodej vodáckých zájezdů je již v plném proudu. V tomto období se nejdříve hlásí velké skupiny nebo skupiny na zakázku. Koncem března zveřejníme soupis obsazených zájezdů. Rozdělování průvodců na zájezdy plánujeme na našem soustředění, které se uskuteční po Velikonocích. 

V roce 2017  byl bezkonkurenční zájem o Slunnou Itálii, kam jsme vypravili tři autobusy. Podobný zájem byl i o řeky na Balkánu. Na začátku léta nás částečně trápilo sucho, ale stavy řek se postupně zlepšily a na přelomu července a srpna byl na řekách slušný stav vody, který pozitivně ovlivnil průběh zájezdů v tomto období. Necháme se překvapit o jaké zájezdy bude zájem v nadchízejícím roce.

I loňský rok  vodáckým zájezdům poměrně přál. Ani v letošním roce nakonec nebyly podmínky pro sjíždění řek výrazně nepřízniví i když začátkem léta hrozila sucha. V roce 2016 nebyly ani extrémní povodně, ani sucho příliš nepoznamenalo průběch našich cest.  V letošním roce je zatím dost sněhu na horách, což by mohlo zlepšit sjízdnost řek zejména v jarních měsících. Nebylo to jako loni, kdy nás trápila extrémní sucha nebo předloni. 

V předloňském roce se sucho projevilo zejména na tuzemských řekách v druhé půlce srpna 2015, zahraniční zájezdy nijak nepostihlo a dopad byl zejména na půjčovně lodí.  Před dvěma lety zase začátek  vodáckého roku poznamenala sucha, způsobená nedostatkem tajícího sněhu, tak potřebného pro pohodové jarní vodácké sjezdy. Potom se vodácká karta štestiny obrátila, měsíc červen nám přál a rekordně suché léto na Sázavě, které postihlo specializované půjčovny na Sázavě, nám velké škody nezpůsobilo. Vrásky na čele nám více dělaly jarní povodně v Bosně, jejichž následky se podařilo do léta z velké části odstranit a zájezdy do Bosny se zařadily mezi top zájezdy.

Galerie fotografií vodáckých zájezdů. 

Od roku 2010 provozujeme i galerii fotografií , najdete zde téměř 30 tisíc fotografií dokumentujících jednotlivé vodácké zážitky. Tyto fotografie, pořídili naši vodáčtí průvodci, ale i jednotliví účastníci dovolených na vodě, vám mohou pomoci ve výběru nejvhodnější  vodácké dovolené. Fotografie jsme v galerii začali ukládat od roku 2010. Každý rok se přes toto webové rozhraní vymění tisice fotografií nebo si je jen  pohodlně prohlédnete. Účastníci našich zájezdů se mohou registrovat a hromadně stahovat libovolné vodácké fotografie.

 

 

 

Přehled jednotlivých zajímavých alb z nejoblíbenějších  zahraničních vodáckých zájezdů:

Každoročně je hodně navštěvovaná Francie, jak okruhy s kaňonem Tarn, tak i s kaňonem VerdonOblíbená je Slunná Itálie, Slovinské řeky s kanoí, Pieninský park s kanoí, Rumunské řeky a Rychlé řeky Loferu. Každoročně roste váš zájem o Chorvatsko a o Bosnu, kterou umíme jak pro rodiny s dětmi, tak i na Barakách pro náročnější zkušené vodáky. Každá země, každá řeka má své kouzlo, pro které je navštěvujete. Za ty roky jsme naše jednotlivé okruhy vypiplali k dokonalosti, vyvážené jsou jak úseky na vodě, tak i prohlídky zajímavostí a jednotlivé přejezdy autobusy.

Ukázka z alb krátkodobých zájezdů:

Mezi nejpopulárnější krátkodobé víkendové sjezdy patří sjezd Salzy, pro ty kteří si na tuto řeku ještě netroufají jsme připravili celou paletu zajímavých tuzemských řek. Sjezd Sázavy, Otavy, Orlice, Berounky, Úhlavy, Schwarzer Regenu, Jizery, Bóbru, Labe, Kamenice a dalších.