Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 2

Na pobřeží slunné Itálie, Baraky a Pálavy

« Zpět na výpis zájezdů

Ani pro nás neznamená voda jen řeky a dovolená jen jejich sjíždění. Proto vám nabízíme například tento zájezd, kde si vodu můžete užít hned několika způsoby. Zdatné vodáky zaujmou živější rakouské a italské řeky v nádherných alpských údolích. Bílá voda ledovcové Drávy je úžasný zážitek už na pohled, údolní uzoučká Fella dá ochutnat zase zcela jiný ráz podhorské krajiny. Snad každého potěší koupání v čistých jezerech, které v dalším dni vyměníte za možnost ponořit se do slané vody Jaderského moře.

Proč se těším já …

Bílá Dráva překvapí svou vodnatostí a barvou typické ledovcové řeky. Na Průzračném Gailu si vychutnáte dlouhé úseky technických peřejek. Ve více než tři sta metrů širokém korytě vymodelovaném každoročním táním sněhu se jako smaragdová niť vine úzká Fella. Na závěr jistě každého uchvátí koupání v tůni pod nedalekým vodopádem. Brenta a její křišťálová voda zasazená do zalesněného podhůří Dolomit, jež se na jejich hladině zrcadlí, potěší snad každého vodáka. Závěrečný Möll na prvních kilometrech nenechá nikoho příliš odpočívat, postupně však, jako by poznal únavu vodáků po dlouhém putování, zklidňuje svůj kvap a poskytuje čas k sledování vodopádů, skal a luk lemujících koryto. Hlad po kultuře může být ukojen prohlídkou antických vykopávek v Aquilee. Milovníci moře mohou strávit celý den na pobřeží Jadranu. Všechny tyto zážitky potom nejlépe vstřebáte u sklenky vína či charakteristické italské grappy.

Spoluautor zájezdu Miloslav Horák zvaný Meloun 

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letCena dítěte na porcelánuPoznámka
0371 2.8. - 9.8.7950Kč7650Kč6950Kč 

Program dovolené na vodě:

1. Odpoledním výjezdem z Prahy nás čeká jedna z nejobvyklejších cest, směrem na naši jižní hranici. Dále pak pojedeme Rakouskem až do Korutan, kde se dospíme v příjemném kempu. Má dobré zázemí, WC, sprchy, vlastní bazén, hospůdku s barem nebo hřiště na beach volejbal. My zde strávíme 2 noci.

2. V brzkém odpoledni se vydáme na Drávu, řeku hostící každoročně závod extrémních štafet Dolomitenmann. Nás však čeká její jednodušší úsek (25 km WW1-2), přesto vodnatý a rychle ubíhající. Cestou uděláme přestávku na občerstvení ze svých zásob a plavbu ukončíme nedaleko místa, kde spíme. Zájemci mohou ještě vyrazit do jedné z divokých soutěsek a brodit se korytem horského potoka. Večer lze zajít na jídlo do blízké obce, žízeň zaženete přímo v kempu.

3. Ráno odjíždíme jen s vodáckým vybavením a se svačinou přes horské sedlo do údolí Gailu (20 km WW1-2). Krásná alpská řeka, jež se charakterem zcela odlišuje od Drávy. Nacházejí se zde úseky, které již vyžadují určitou zručnost od posádek, nicméně většina toku je spíše klidnější. Během plavby může vaše oko spočinout na Gailských nebo Karnských Alpách, které tvoří hraniční hřeben s Itálií. Při přejezdu do kempu je možné dokoupit zásoby v supermarketu.

4. Teprve dnešní den je ve znamení velkého balení. Máme před sebou delší přejezd do italského kempu, proto je dobré vyjet do 9:00. Za hranicemi v Itálii (2 hodiny) nás přivítá rychlá Fella, 20 km WW1-2(3). Při pohledu na její, až několik set metrů široké koryto, se tají dech. Ovšem v létě se údolím vine jen úzká modrá stužka, obklopená obrovskými oblázkovými plážemi, na kterých bude určitě chutnat vlastní svačina. Pravostranná scenérie Dolomit na sebe strhává veškerou pozornost, takže ani nevnímáte dálniční tepnu, která se údolím také prodírá. V cíli si ještě dáme lehký canyoningový prostup ke kouzelnému vodopádu. Přejezd do dobře vybaveného kempu nedaleko moře (3 hodiny), který je obklopen antickými kulisami přilehlého městečka, zařazeného na seznamu UNESCO. Strávíme zde 2 noci.

5. Volný den na vodácké dovolené, který si každý užije po svém. Někdo využije nedalekého Jaderského moře a odjede místním autobusem na pláže, jiní vyrazí po stopách antické historie města, v čele s bazilikou a den zakončí v pizzerii, či restaurantu v sousedství kempu. Nejen rodiny s dětmi jistě rádi využijí chladivé osvěžení bazénu v areálu kempu.

6. Ráno, jen s hydro oblečením a svačinou, se krátce přesuneme do údolí průzračně čisté řeky Brenty, jejíž hladinu v délce 17 km a obtížností WW1-2, zčeříme svými pádly. Za slunečného počasí využijeme několik možností ke koupání, nebo potrénujeme na slalomové trati. Po sjezdu je možná prohlídka malebného městečka a dokoupení zásob. Následuje přesun do kempu.

7. Po snídani a balení se vydáme na poslední řeku naší vodácké dovolené. Vyjedeme do 9:00 hodin, abychom se po 1,5 hodinové jízdě dostali do nádherného údolí řeky Möll. Tato řeka je zcela jistě důstojnou tečkou za naším vodáckým putováním. Je napájená ledovcem pod Grossglocknerem, střechou našich jižních sousedů. 18 km obtížnosti WW1-2(3) nás proveze četnými peřejkami s výhledy na vodopády, zemědělské usedlosti či stáda pasoucího se dobytka. Po sbalení věcí vyčkáme na ukončení povinné přestávky autobusu. Čas je možno vyplnit vařením nebo procházkou do blízké obce, kde je restaurace. Ve večerních hodinách se vydáme na noční přejezd domů.

8. Příjezd do Prahy v ranních hodinách a ukončení vodáckého zájezdu.

 

Cena dovolené na vodě zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel a vest, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné, informační materiály a služby průvodce na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Poznámka:

Na sjezd používáme nafukovací lodě. V případě objednání typu lodě Pálava, je sleva 200 Kč.

Nároky:

Je to jízda na rychlejších a chladnějších řekách, pro zájemce i sjezdy úseků za hranicí WW2. Cesta je vhodná pro děti nad 10 let, pouze však na lodi s dobrými vodáky.

Jednotlivci na zájezdech:

Bez druhého člena posádky do lodi se mohou přihlašovat na vodácké cesty 2. stupně náročnosti pouze zkušenější zadáci nebo méně zkušení háčci menší postavy. Bezpečně jezdit na náročnějších řekách s nezkušeným háčkem (nad 70 kg) nemůže ani náš průvodce, těžší účastník tak může loď singlovat, nebo si předem (se zasláním smlouvy) objednat kajak. Pokud bude na zájezdu přihlášeno více jednotlivců, budou spojeni do posádek na základě rozhodnutí průvodce. Nelze nárokovat jízdu na lodi s průvodcem.

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Praha, Písek, České Budějovice.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
03712.8. - 9.8. Všeobecné informace Informace k zájezdu