Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 2

Reky Provence a kaňon Verdon/rezervováno/

« Zpět na výpis zájezdů

Začínat budete na průzračné Drôme s malebným okolím. Po odpočinku u moře se přesunete do voňavé Provece s monumentálním kaňonem Verdon, kde jsou připraveny pěší trasy jedné z nejzajímavějších turistických oblastí Francie. Na závěr zájezdu vyzkouší Vaše vodácké umění divoká horská říčka Durance s náročností do WW2.

Proč se těším já …

Málokdo u nás ví, že ve Francii je sjíždění řek v Provece oblíbené podobně jako vodácká turistika u nás, i když s jinou poetikou. Začínáme na severní hranici Provence na živější říčce Drôme. Následuje kaňon řeky Ardèche, kde strávíme dva dny na kánoi i s bagáží a přespíme v bivaku v srdci kaňonu. Pak nás čeká odpočinkový den v oblasti Camargue u Středozemního moře s prohlídkou městečka Saintes-Maries-de-la-Mer. Kaňon Verdon – dominanta nejen tohoto zájezdu – patří k nejhlubším v Evropě a my si ho prohlédneme při pěší túře i z lodi při jeho ústí do jezera Svatého kříže. Zájezd končí vodáckou perlou Durance, která nabízí rychlejší svezení v bezpečné WW2 a tvoří ta vodácký vrchol zájezdu.

Spoluautor zájezdu Magda Řehořová

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letCena dítěte na porcelánuPoznámka
0351 14.8. - 23.8.10650Kč9350Kč8950KčRezervováno

Program dovolené na vodě:

1. Na vodáckou dovolenou odjedeme z Prahy krátce po poledni. Čeká nás dlouhý přejezd přes Německo až téměř na jih Francie.

2. V dopoledních hodinách dojedeme k řece Drômě, zopakujeme pravidla splouvání a bezpečnosti a sjedeme její nenáročný úsek. 12 km obtížnosti WW 1 se klikatí malebnou přírodou plnou vinic a malých vesniček. Určitě využijeme písečné pláže Drômy ke koupání, opalování a drobné svačince z vlastních zásob. Odpoledne nás čeká dojezd do příjemného kempu zasazeného mezi řekou a vinicemi, a odpočinek. Kemp je standardně vybavený sprchami, toaletami a pitnou vodou. Je možné zakoupit i víno a my tady strávíme následující dvě noci.

3. Ráno si užijeme poklidnou snídani v trávě a poté vyrazíme na další úsek řeky Drômy s přibližně stejnou délkou a náročností. Opět nebude chybět koupání, opalování a další letní radovánky. V cíli tohoto úseku nás bude čekat autobus, který nás odveze zpět do kempu.

4. Ráno se po balení a snídani přesuneme k řece Ardèche (2 hodiny). Při balení je dobré myslet na to, že nás čeká nocleh na Ardèche bez přístupu k autobusu. V malebném, typicky francouzském městečku si doplníme zásoby a vyrazíme vstříc krásnému kaňonu řeky s lodí naloženou vybavením na noc v přírodě. 18 km pohodové čisté řeky obtížnosti WW 1-2 vás hned na úvod nadchne podjezdem monumentálního skalního oblouku Pont d'Arc. Koupání, opalování a klid budou patřit ke koloritu tohoto vodáckého zájezdu. Dnešní tábořiště leží na dně hlubokého nepřístupného kaňonu, přesto je vybaveno sprchami, WC a pitnou vodou. Kdo koupil maso, ocení i ohniště s rošty a uhlím pro grilování.

5. Po sbalení se vydáme na druhou část řeky Ardèche. Čeká nás 14 km stejné náročnosti, s koupáním i možnostmi skákání ze skal. V cíli bude čekat autobus, který nás převeze do nedalekého kempu (standardně vybaven). V případě dostatku času a chuti je možná podvečerní návštěva místního vinaře spojená s ochutnávkou vín. Romantické duše si mohou udělat večerní procházku do středověké vesničky vypínající se na skále nad řekou Ardèche.

6. Ráno po balení a snídani se přesuneme na pobřeží Středozemního moře do poutního městečka Saintes-Maries-de-la-Mer. Cestou nás autobus vysadí i s loděmi v deltě tzv. Malé Rhôny. My se tak dostaneme na území národního parku Camargue a po 7 km náročnosti WW 1 vplujeme až do moře. V této jedinečné rezervaci žije kolem 400 druhů zvířat a budeme-li mít štěstí, uvidíme cestou známé camargueské černé býky, bílé koně, volavky, plameňáky a další vodní ptactvo. Ti, kteří si budou chtít odpočinout od pádlování, mohou pokračovat autobusem do městečka a užít si celodenní odpočinek na pláži, my se k nim po naložení lodí rádi přidáme. Čas bude i na prohlídku městečka s poutním kostelem, nákupy a ochutnávku středomořských dobrot. Odpoledne absolvujeme asi dvouhodinový přejezd do kempu, který disponuje i bazénem a menší restaurací.

7. Nejdříve nás čeká přejezd (3 hodiny) ke kaňonu Verdon, který svou hloubkou, více než 700 m, patří k největším v Evropě. Toto úchvatné dílo přírody si projdeme po Martelově stezce, která nás zavede až na samotné dno kaňonu. Rozhodně si s sebou nezapomeňte vzít dostatek tekutin, svačinu a plavky, protože i na koupání v průzračné říčce Verdon si cestou najdeme čas. V cíli našeho 15 km dlouhého výletu nás bude čekat autobus, který nás doveze do dobře vybaveného kempu.

8. Dnes si budeme užívat odpočinek a koupání v jezeře Svatého Kříže, do něhož na samém konci svého stejnojmenného kaňonu ústí řeka Verdon. Odpoledne se sbalíme a vydáme na přejezd k alpské řece Durance ležící na okraji národního parku Des Écrins. Cestou je, v případě času a zájmu, možné udělat krátkou zastávku na prohlídku městečka Moustiers Sainte-Marie proslaveného keramikou faïence a nabízející krásné výhledy na jezero Svatého Kříže. Na konci přejezdu nás čeká příjemný, plně vybavený kemp disponující i malým bistrem.

9. Ráno už vše sbalíme na cestu domů a vyrazíme si užít poslední řeku naší vodácké dovolené. 15 km ledově studené, vodnaté, rychle tekoucí alpské řeky Durance o náročnosti WW2, potěší srdce každého vodáka. V cíli si po naložení uděláme čas na odpočinek a jídlo, během kterého můžeme zhodnotit zážitky uplynulých dní. Čeká nás už jen dlouhá cesta domů.

10. V ranních hodinách příjezd do Prahy a ukončení vodácké dovolené.

 

Cena vodácké dovolené:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel, vest, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné, informační materiály, služby průvodce na vodě a zapůjčení jednoho padesátilitrového barelu na loď. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Nároky:

Výlet do kaňonu Verdon je náročnější pěší turistika, která není vhodná pro malé děti, sjezd řeky Durance není vhodný pro začátečníky, jedná se o studenou ledovcovou říčku náročností WW2. Náročnější jsou noční přejezdy autobusem do Francie a zpět. Zájezd je vhodný pro děti nad 12 let se zkušeným vodákem.

Upozornění:

Při dvoudenním sjezdu řeky Ardèche nedoprovází skupinu do kaňonu autobus a věci na jednu noc se vezou v lodích v zapůjčeném barelu (jeden 50 l na loď).  Pro náročnější doporučujeme do lodi vlastní lodní pytel 40 – 60 l navíc.

Doporučení:

Vzhledem ke studené vodě v řece Durance doporučujeme mít vlastní nebo zapůjčený neopren a vodáckou bundu. Zapůjčení neoprenových kamaší stojí 400 Kč na vodácký zájezd, součástí neoprenu nejsou neoprenové boty. Dále je možno si za příplatek 200 Kč objednat zapůjčení vodácké bundy.

Poznámka:

Na sjezd používáme plastové otevřené lodě, nárokovat konkrétní typ lodi je možné pouze do 30 dní před odjezdem. Typy lodí se přidělují až na akci. U vícedenních sjezdů mohou ucelené posádky požadovat konkrétní typ lodi za příplatek 50,- Kč, u zahraničních zájezdů je možno nárokovat typ lodi zdarma. To se nevztahuje na lodě Samba 4,5, které vám s ohledem na jejich neskladnost a snížení kapacity celého zájezdu i na zahraniční zájezd půjčíme za příplatek 50 Kč/den. Na jeden zájezd můžeme dát pouze 6 lodí tohoto typu. Samby 5,2 na zahraniční zájezdy s ohledem na rozměry nepůjčujeme. Konkrétní typ lodi požadujte před uzavřením cestovní smlouvy, pokud je konkrétní typ k dispozici, zaznamená vám VaTC HONZA, s. r. o., uznání požadovaného typu lodi do požadavků na cestovní smlouvě. Přednost při výběru lodě na zájezdu mají účastníci s přihlášeným porcelánem a účastníci s provedenou rezervací konkrétního typu lodi. Stabilnější lodě přidělujeme přednostně začátečníkům.

Jednotlivci na zájezdech:

Bez druhého člena posádky do lodi se mohou přihlašovat na vodácké cesty 2. stupně náročnosti pouze zkušenější zadáci nebo méně zkušení háčci menší postavy. Bezpečně jezdit na náročnějších řekách s nezkušeným háčkem (nad 70 kg) nemůže ani náš průvodce, těžší účastník tak může loď singlovat, nebo si předem (se zasláním smlouvy) objednat kajak. Pokud bude na zájezdu přihlášeno více jednotlivců, budou spojeni do posádek na základě rozhodnutí průvodce. Nelze nárokovat jízdu na lodi s průvodcem.

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Brno, Praha, Beroun, Plzeň. (Odjezd z Brna při 6 a více zájemcích, objednat nejpozději 30 dní před odjezdem).

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
035114.8. - 23.8. Všeobecné informace Informace k zájezdu